Співробітництво з Університетом в Ніші (Сербія)

Між Українською інженерно-педагогічною академією та Університетом в Ніші (Сербія) в 2012 році був підписаний Договір про міжнародне співробітництво. Згідно цьому Договору в 2014 році було підписано Рамкову Угоду між факультетом Комп’ютерних та інтегрованих технологій в виробництві та освіті (УІПА) і Природно-математичним факультетом (Університет в Ніші), за яким конкретна співпраця організована і проводиться кафедрою Інформаційних комп’ютерних та поліграфічних технологій від Української сторони. В рамках цього Договору передбачається: узгодження навчальних програм споріднених дисциплін, обмін викладачами для читання лекцій, обмін студентами з метою стажування та для проходження практик. Згідно з цією Угодою кафедра Інформаційних комп’ютерних та поліграфічних технологій з Української сторони та кафедра Комп’ютерних наук з Сербської сторони в 2015 р брали участь в науково-дослідницькому проекті «Формування віртуального інформаційно-освітнього середовища на основі хмарних технологій».

У 2015 році УІПА відбулася зустріч академіка Національної Академії наук Республіки Сербської Томіслава М. Павловича (який представляв Університет в Ніші, Сербія) зі студентами 4-го і 5-го курсів спеціальності «Комп’ютерні технології». Тема зустрічі «Система вищої освіти в Сербії». Обговорювалися питання мобільності студентів, можливість стажування в Університеті в Ніші, а так само можливість вступу до докторантури. У дискусії взяли участь перший проректор з науково-педагогічної роботи проф. Тарасюк А.П., декан факультету Комп’ютерних і інтегрованих технологій в виробництві та освіті доц. Сичов Ю.І., викладачі кафедри Інформаційних комп’ютерних та поліграфічних технологій, студенти спеціальності «Професійна освіта. Комп’ютерні технології”. Також була проведена лекція на тему «Комп’ютерні технології в області сонячної енергії» в рамках дисципліни «Інноваційні технології в галузі».

За результатами співпраці публікуються спільні наукові праці викладачів УІПА і Університету в Ніші в збірниках міжнародних наукових конференцій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + 9 =