Семінар на тему «Великий адронний колайдер та нові комп’ютерні технології»

lhc022 вересня 2018 року на кафедрі ІКТіМ для студентів магістрів спеціальності 015.10 Професійна освіта. Комп’ютерні технології та спеціальності 113.10 Прикладна математика був проведений семінар на тему «Великий адронний колайдер та нові комп’ютерні технології». Семінар проводив доктор фізико-математичних наук, науковий співробітник кафедри «Обчислювальна математика» Київського національного університету імені Тараса Шевченка Зуб Станіслав Сергійович.

На семінарі студенти змогли ознайомитися з історією створення WWW (CERN, 1989), а також довідалися, як пов’язані фізичні експерименти на Large Hadron Collider (LHC) (Великому адронному колайдері) з розвитком сучасних технологій розподілених та паралельних обчислень (HPC). Мова йшла також про складну математичну модель фізики високих енергій, про обробку, аналіз та візуалізацію великих об’ємів експериментальних даних (Big Data Analysis), що “народжуються” на LHC.

Студенти мали змогу уявити масштабність завданнь, що ставить сучасна фізика перед розробниками проміжного ПЗ (middleware), і прослухати огляд сучасного стану ґрід-технологій (GRID) та їх інтеграцію в хмарні сервіси (Cloud).

Викладачі та студенти кафедри ІКТіМ вдячні Станіславу Сергійовичу за цікаву доповідь та сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × 3 =