Делегація УІПА в рамках проекту ERASMUS+ з ТУ Габрово реалізували програми міжнародної академічної мобільності та взяли участь у Міжнародній науковій конференції UNITECH 2024

З 21 по 25 листопада 2024 року в.о. заступника директора ННІ «Українська інженерно-педагогічна академія», професор, доктор технічних наук Олександр КУПРІЯНОВ, в.о. завідувача кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики, професор, доктор фізико-математичних наук Олеся НЕЧУЙВІТЕР, доценти кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики, кандидат педагогічних наук Галина САЖКО та кандидат технічних наук Сергій ТРОХИМЧУК в рамках співпраці по проєкту Erasmus 2023-1-BG01-KA171-HED-000116354 взяли участь в грантовій програмі Еразмус+, що проходила на базі Технічного університету Габрово, Болгарія.

Програма мобільності включала зустріч представники делегації з ректором Технічному університету Габрово професором Іллєю ЖЕЛЄЗАРОВИМ, а також із заступниками ректора з освітньої діяльності –Пламенем ЦАНКОВИМ, з наукової діяльності – Драгомиром ВАСИЛЬЄВИМ, з міжнародного співробітництва та зав’язків із громадськістю – Христосом НЕДЄВИМ.

У викладачів була можливість відвідати навчальні науково-дослідні лабораторії університету, центри наукових досліджень та технологій, а також окрему науково-дослідну структуру Технічного університету – Технопарк, який створений з метою розвитку інновацій та технологій, вдосконалення обміну знаннями між науковими колами та бізнес-спільнотою. Під час свого візиту науковці взяли активну участь у роботі щорічної Міжнародної наукової конференції UNITECH 2024, прочитали лекції для студентів факультету електротехніки та електроніки.

Особливу увагу освітяни приділили зміцненню співробітництва між кафедрою інформаційних комп’ютерних технологій і математики ННІ «УІПА» ХНУ та кафедрою комп’ютерних систем і технології ТУ Габрово. Основні напрямки обговорення із завідувачкою кафедри доцентом Валентиною КУКЕНСЬКОЮ та доцентом кафедри Оленою СТОЯНОВОЮ включали обмін досвідом у викладанні інформаційних і комп’ютерних технологій; організацію стажувань для викладачів і студентів; інтеграцію інноваційних методів навчання у програми підготовки фахівців за напрямками підготовки здобувачів освіти. Такі зустрічі сприяють розвитку академічної мобільності, підвищенню якості освіти та укріпленню зв’язків між університетами-партнерами. Співробітництво між кафедрами відкриває нові можливості для наукової взаємодії та професійного зростання.

Олександр КУПРІЯНОВ також провів зустріч з давнім науковим партнером, завідувачем кафедри машинобудування і приладобудування – проф. Димитром Дишевим.

В рамках культурної програми представники делегації відвідали місто Трявна та архітектурно-етнографічний музей «Етир». Саме тут знаходиться єдине в Болгарії зібрання механізмів, що приводяться в дію водою і є однією з найбагатших і добре організованих технічних колекцій відкритих музеїв Європи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − п'ятнадцять =