КАФЕДРА ІНФОРМАЦІЙНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І МАТЕМАТИКИ ПРОВЕЛА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

4 березня 2023 року на День відкритих дверей кафедри ІКТіМ завітали випускники Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 154 Харківської міської ради Харківської області. Захід розпочала завідувачка кафедри, доктор фізико-математичних наук, професор, Олеся Петрівна Нечуйвітер, яка детально розповіла про освітні програми кафедри та їх особливості. Доцент кафедри, кандидат технічних наук Сергій Миколайович Трохимчук у своєму виступі зосередився на особливостях вступної кампанії у 2023 році. Відвідувачі заходу активно ставили питання студентам кафедри ІКТіМ Ксенія Федяй та Ігор Бондаренко, які долучилися до проведення онлайн заходу та поділилися своїм враженнями від навчання за спеціальністю 015.39 Професійна освіта (Цифрові технології). Надалі зустріч проходила у форматі «питання-відповідь». У ході дискусії майбутні абітурієнти отримали відповіді на запитання стосовно підготовчих курсів, особливостей освітнього процесу, перспектив та можливостей, які дає навчання в УІПА. далее …

Опитування випускників щодо організації освітніх заходів в межах проєкту

Кафедра інформаційних комп’ютерних технологій і математики 24 березня 2023 року в рамках Дня відкритих дверей серед гостей заходу, а саме випускників Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 154 Харківської міської ради Харківської області, провела опитування. Викладачі кафедри висловлюють свою вдячність студентам Ксенії Федяй та Ігорю Бондаренко за допомогу в організації цього онлайн-заходу. Опитування мало на меті виявити, які з напрямків ІТ сфери є цікавими для майбутніх абітурієнтів. Відповіді учнів будуть враховані в роботі волонтерського освітнього проєкту.

далее …

10 березня 2023 року в Комунальному закладі «Харківська
спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 93» імені Бондаренко студентом
магістратури Володимиром Сівіцким було проведено онлайн-заняття з
інтерактивними компонентами (в межах факультативу «Сучасні
інформаційні технології»). Ціль та мета заходу спрямована на
ознайомлення учнів 10 класу з поняттям та технологіями штучного
інтелекту, перспективами розвитку штучного інтелекту у світі та
Україні. Загалом всі залишились задоволенні, інформація була
цікавою та змістовною, учні ставили питання та дізналися багато
потрібного та цікавого.

2 березня 2023 року в Харківській загальноосвітній школі №153 Харківської міської ради Харківської області був проведений онлайн-урок в 6-А класі (в межах гуртка з програмування) за участі студентки магістратури Чайки Аліни та заступника директора з виховної роботи І.В. Глінченко. Урок був присвячений розкриттю талантів учнів з мов програмування. Був використаний онлайн-сервер «Codеcombat», який допоміг зацікавити учнів до співпраці, навчив основам програмування та розважив дітей в такий скрутний емоційний час. З проведеного уроку можна зробити висновок, що діти дуже зацікавлені в програмуванні та цікавляться основам інформаційних технологій.

Волонтерський проект

Кафедра Інформаційних комп’ютерних технологій і математики започаткувала волонтерський освітній проєкт «Модернізація та методична підтримка цифровізації освітнього процесу шкіл Харківського регіону під час воєнного стану».
Актуальність проєкту зумовлена тим, що під час повномасштабної війни саме цифрова трансформація освіти забезпечує якість навчального процесу.
Проєкт має на меті підвищити цифрові компетентності вчителів та учнів Харківського регіону.