На протязі декількох років студентом групи ДКІ-ПОК-15мг Лісаєвим Дмитром Васильовичем розроблявся відеоролик для рекламування освітніх послуг нашої кафедри, який повинен був охопити всі етапи і умови навчання на двох спеціальностях кафедри. В результаті був створений відеоролик «Моя спеціальність»
У процесі розробки були виявлені інтерактивні можливості відео-сервісу YouTube.
В рамках дипломного проектування студент Лісаєв Д.В. розвинув цей напрям і запропонував концепцію нових інтерактивних відеороликів. Було запропоновано кілька варіантів таких роликів з різним ступенем інтерактивності і складності. У першому варіанті для створення інтерактивного перегляду, оригінальний відеоролик був розділений на логічні частини, які були окремо завантажені у вигляді плейлиста на канал YouTube. В якості інтерактиву була реалізована можливість виконувати переходи між цими відеороликами за наступною схемою.
Для створення такого виду інтерактиву, Лісаєв Д.В. використовував інструмент Підказки YouTube. Підказки – це інтерактивні елементи, в які можна вставляти зображення, текст і посилання на сайти або відео.
Для їх створення необхідно перейти на каналі YouTube в менеджер відео і перейти на сторінку редагування відео, де в свою чергу вибрати пункт підказки. Створюючи навігацію за першим варіантом, до вищевказаних відео були додані підказки типу посилання на відео, в які були вставлені посилання на завантажені відео. В результаті вийшов відеоролик з простою інтерактивністю.
Другий варіант інтерактивного перегляду полягає в додаванні переходів
з оригінального відеоролика «Моя спеціальність» на вищевказані п’ять відеороликів, з додаванням додаткових інтерактивних елементів «анотації» YouTube, які в свою чергу також дозволяють виконувати перехід на вищевказані п’ять відеороликів. Інтерактивність в даному варіанті реалізована за наступною схемою.
Анотації YouTube – це текстова інформація, яка відображається на відеоролику у вигляді підказки, посилання, рекламного слогана і так далі. Процес їх додавання приблизно той же що і в підказках, потрібно також у вікні редагування відео вибрати Анотації і додати анотацію типу рамки або Примітки, в які за таким же принципом вставляються посилання на сайти та відео, а також налаштовується зовнішній вигляд анотації.
Таким чином створивши інтерактивність за вищевказаною схемою вийшов наступний інтерактивний відеоролик.
В останньому варіанті інтерактивного відео, Лісаєв Д.В. створив навігацію за наступною схемою.
Як видно по схемі, це найскладніший з варіантів інтерактивного відео, для створення якого були використані як підказки так і анотації, причому підказки в цьому варіанті використовуються для переходу на додатковий список відео і сайт кафедри. За допомогою анотацій, за цією схемою, на початку відеоролика створене меню, яке включає посилання на логічні епізоди в цьому ж відеоролику, також за допомогою анотацій додана можливість переходити від одного епізоду до наступного і назад до головного списку посилань. Таким чином Лісаєв Д.В. реалізував навігацію в межах одного відео, що можна побачити в відео
Інші рекламні відеороліки студентів нашої кафедри:
Поема. Автор Надія Фоміна (та ін.)