Спогади про Людину, Вченого, Вчителя

доктора фізико-математичних наук, професора,
лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки
Олега Миколайовича Литвина

7 лютого 2024 року на розширеному засіданні кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики вшанували пам’ять Олега Миколайовича Литвина. Для багатьох присутніх Олег Миколайович був не лише доктором фізико-математичних наук, професором, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, а й талановитим вчителем та педагогом, турботливим батьком, надійним колегою.

В своєму виступі Олеся Петрівна Нечуйвітер пригадала, як на початку січня 1995 року в академії була створена кафедра прикладної математики. Очолив кафедру Олег Миколайович, який вже створював свій науковий напрямок та закладав підґрунтя цілої наукової школи.

На засіданні виступили проректор з наукової роботи УІПА часів існування кафедри прикладної математики Микола Іванович Лазарєв зі спогадами про плідну роботу вченого, про його наукові здобутки та їх вплив на наукові досягнення академії в цілому. Проректор з наукової роботи Олександр Володимирович Купріянов зосередив свою увагу на тісній співпраці Олега Миколайовича Литвина з науковими установами, зокрема з Інститутом кібернетики НАН України. Сумісні наукові праці Олега Миколайовича та його учнів з академіками НАН України Іваном Васильовичем Сергієнко та Валерієм Костянтиновичем Задіракою вплинули на наукові досягнення академії в цілому.

Дуже зворушливими були спогади Олега Олеговича Литвина про батька, про людину, яка все своє життя допомагала оточуючим словом та ділом. Чуттєве відео та настанови в ньому від Олега Миколайовича не залишили присутніх байдужими. Всі представники наукової школи ділилися спогадами про вчителя, про людину, яка відкрила кожному з них науковий шлях, ділилася досвідом, надавала поради.

Зі словами вдячності науковому керівнику на заході виступили завідувачка кафедри вищої математики Національного технічного університету «ХПІ», доктор фізико-математичних наук, професор Юлія Ігорівна Першина, доктор економічних наук Крістіна Євгеніївна Бабенко, завідувачка кафедри електромеханічних та комп’ютерних систем ННППІ УІПА, кандидат фізико-математичних наук Інна Віталіївна Нефьодова, доцент кафедри електромеханічних та комп’ютерних систем ННППІ УІПА, кандидат фізико-математичних наук Галина Володимирівна Залужна, старший викладач кафедри ІКТіМ Євгенія Леонідівна Хурдей, кандидат фізико-математичних наук Олексій Валерійович Славік.

Свої думки про Олега Миколайовича Литвина, як про колегу, про Людину з великої літери висловили керівник ННППІ УІПА, кандидат технічних наук, доцент Валерій Віталійович Коломієць, викладачі кафедри – доктор педагогічних наук Тетяна Сергіївна Бондаренко, кандидат педагогічних наук Галина Іванівна Сажко, кандидат технічних наук Сергій Миколайович Трохимчук, молодий науковець кафедри Володимир Володимирович Сівіцкий, лаборанти Лариса Анатоліївна Чебітько та Любов Андріївна Соболь.

Наприкінці заходу Олеся Петрівна зачитала слова вдячності науковому керівнику від кандидата фізико-математичних наук Олени Віталіївни Ярмош та доцента технічних наук Галини Анатоліївни Мірошниченко. Вони зазначили, що Олег Миколайович вчив ніколи не здаватися, йти впевнено своєю науковою дорогою, не зважати на перешкоди та допомагати один одному.

Світла память Людині, Вченому, Вчителю
Олегу Миколайовичу Литвину!