Екскурсія до музею “Програмного забезпечення і комп’ютерів”

Студенти Української інженерно-педагогічної академії з кафедри ІКТіМ, а саме груп ДКІ-ПОЦт 20, ДКІ-К 20, ДКІ-ПОК 18, 27 лютого 2021 року відвідали екскурсію Харківського музею «Програмного забезпечення і комп’ютерів». Екскурсію очолювали завідувачка кафедрою ІКТіМ Нечуйвітер Олеся Петрівна та доцент кафедри Сажко Галина Іванівна.

Про музей

Вхід до музею безкоштовний. Музей працює у Харкові з 29 серпня 2017 року, кількість експонатів з тих пір збільшується, їх пошуки продовжуються, багато з них поки що знаходяться в ремонті та незабаром дочекаються свого часу, щоб з’явитися на полицях музею. Даний музей присвячено історії програмного забезпечення та комп’ютерів. Музей пропонує побачити те, на які звершення штовхнула розробників потреба у програмному забезпеченні. Також допомогає осягнути велич історії речей, які зараз стали невід’ємною частиною нашого життя, і побачити, з чого усе починалося.

У «Software and Computer Museum» засновники музею власноруч зібрали понад 100 раритетних експонатів комп’ютерів, ігрових консолей, одиниць обчислювальної техніки та навіть роботів. Засновники самотужки відчистили деталі, перевірили кожну плату та вдихнули у техніку минулого нове життя, бо вони є справжніми фанатами своєї справи.

В експозиції представлений комп’ютер Apple II, створений Стівом Возняком і Стівом Джобсом у 1977 році. Тут є перший комерційно успішний ноутбук — 12-кілограмовий Osborne 1. Наявний комп’ютер BBC для “підвищення комп’ютерної грамотності”. А також близько десятка радянських розробок 70–80-х років. Представлені і більш пізні гаджети — приставка 1995 року випуску, в якій вперше був застосований ефект віртуальної реальності, перша модель iPhone і окуляри доповненої реальності від компанії Microsoft.

Важливо зазначити, що у Software and Computer Museum зібрано техніку не однієї епохи, тож тут на одній полиці знаходяться давні обчислювальні пристрої і те, у що вони еволюціонували.

Враження

Студенти ознайомилися з експозицією, з цікавістю послухали розповіді екскурсовода. Завдяки цьому вони відчули гордість за предків, які першими стали на шлях технологічного прогресу, і за сучасників, які примножили ці успіхи. Вони також оцінили останній символічний стенд музею, який містить лише напис: “Тут може бути саме ваше відкриття”, що є надихаючим закликом до молоді.

Екскурсія до музею “Програмного забезпечення і комп’ютерів” увінчалася значущою подією. Після завершення екскурсії представники кафедри провели з керівництвом музею успішні перемовини про заключення договору з проведення технічної практики на базі музею.

Такі екскурсії повинні стати традицією для студентів комп’ютерних спеціальностей.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 3 =